Aokigahara- ukleta šuma samoubistva
Stopa samoubistva u Japanu je veća u odnosu ostale zemlje. Međutim dok je suicidno razmišljanje za druge znak za psihološki problem, najčešće depresiju, kod njih je duboko kulturološki usađeno. To ne znači da svaki Japanac razmišmišlja da digne ruku na sebe i da nisu pozitivni i veseli. Oni će radije prekinuti sopstveni život nego da izgube čast, slobodu i padnu ruke neprijatelju.

Sve je poteklo još u vreme samuraja, koji su zbog kodeksa časti zabadali vakizaši (vrsta sečiva) u svoje grudi. Prva ovakva samoubistva zabeležena su u XI veku, a za njihovo izvođenje bila je uređena čitava ceremonija. Počinilac je smeo imati i pomagača.
Japanski car Hirohito 1968. zabranio je ceo ritual i poslednji počinilac bio je pisac Jukio Mišima.
Zahvaljujući zabrani stopa samoubistva se dosta smanjila, a u poslednjih godina je još manja, ipak i dalje su poznati po ovome.
Ono što Japan i njegove građane čini posebnim pored tradicije, gore pomenute stavke i čvrstog karaktera jesu i njegove prirodne lepote. Okružen okeanom, prostran šumama, livadama i pašnjacima i ukrašen planinama nepresušni je izvor veličanstvenih prizora.
Aokigahara i turizam
Aokigahara Jukai je mistična šuma koja se nalazi na severozapadnom podnožju planine Fuji. Takođe je poznata i pod imenom Džukai, odnosno More drveća. Bogata je bujnim zelenilom, šuma je toliko gusta da korenje drveća ne raste u zemlji već na površini. Nastala je na potoku lave, savršeno je mesto za biljni i životinjski svet. Čak 210 vrsta divljih ptica žive ovde i 40 vrsta životinja.
Četinari su stari i do 360 godina, a pored raznog bilja raste mahovina koja predstavlja važnost za životnu sredinu. Razlog tome je što ima sposobnost zadržavanja vode.
Ova mistična šuma ima povezanost sa demonima iz japanske mitologije. Veruje se da su upravo oni pozivali ljude da baš tu naškode sebi. Zbog mnogih samoubistava koje su se desile u šumi vlast je postavila znakove u kojima upozorava ljude da to ne rade. Ovo baš i nije delovalo, pronađeno je preko 2 miliona preminulih koji su presudili sebi baš u Aokigahari.
Prelepa lepotica do skoro je bila osuđena na diskriminaciju zbog nemilih događaja, ali turističke organizacije su videle njen potencijal. Uskoro su sredili ulaz i napravili stazu koja vodi do same pećine koja se nalazi na njenom dnu.
U vazduhu ima negativnih jona koji opuštaju telo. Ne samo da ćete videti prave lepote već ćete preporoditi telo i um. Nije retkost da bolesni ovde ozdrave, ali morate se kretati samo sa stručnim ljudima jer vas njegovo dejstvo i guste krošnje mogu odvesti i u negativnom pravcu.
Otvorena je sve vreme, ali potrebno je da se najavite informativnom centru i da sačekate vodiča sa grupom. Sat vremena šetnje košta oko 500 jena, s tim da verovatno postoje i jeftinije opcije. Takođe iz bezbednosnih razloga morate se prijaviti bar sa još jednom osobom.