Voug- modna biblija
Davne 1892. godine Artur Tarner nije mogao ni zamisliti da će njegov nedeljnik postati časopis koji diktira modne trendove. U početku bio je samo razbibriga za članove visokog društva u Americi. Međutim vremenom je postao sve kvalitetniji, ali i dostupniji u čitavom svetu.

Možda i ne bi došlo do toga da se nije umešao svetski poznati izdavač Konde Nast. Trinaest godina posle osnivanja otkupio je nedeljni list od Tarnera. Tada počinje celokupna nadogradnja. Radeći na njemu najbolji fotografi, urednici, pa i sami autori i tehnička podrška veoma brzo je postao samostalni nedeljnik. Proširio se u čitavom svetu, prvo u Velikoj Britaniji 1916. a zatim i u svim drugim zemljama preko okeana.
1920. godine postao ženski modni magazin sa visokokvalitetnim fotografijama i editorijalima. Da je prvi u svetu govori i činjenica da su se upravo u njemu štampale prve fotografije u boji na naslovnici 1932. godine.
Bio je to magazin koji je diktirao modne trendove, niko nije imao veći uticaj na žene od njega i koji je definisao njihov izgled. Nije imao uticaja samo na obične žene već i na poznate ličnosti. Dosta njih su se našle na samim naslovnim stranicama. Sve one morale su biti odraz fenomenalnog stila i prefinjenog držanja.
Prva manekenka koja se našla na naslovnoj stranici bila je Toto Kupman, dok je prva glumica bila Odri Hepbern. Među njima bile su i Anđelina Džoli, Grejs Keli, Mišel Obama, princeza Dajana, Opra Vinfri, Hali Beri, Tina Tarner i mnoge druge koje su na mnogo načina velika inspiracija. One nisu bile samo lepe i uvek najmodernije obučene, već su i plenile svojom inteligencijom i dobrotom. Upravo je to ono što Voug želi predstaviti u svetu. Baš zbog toga u njemu su se našle i mnoge sportistkinje. Što se tiče Srpkinja, manekenke Nataša Vojnović, Ivana Stamenković i Đurđa Stoiljković imala su tu čast da budu na naslovnici.
Pravu modnu etapu započinje Diana Vrilend, glavna urednica Harper Bazara. Zahvaljujući njoj 1963. godine počinje prava avangarda. Njena intuicija savršeno se uklapala sa svime onim što su donosile šezdesete, rok, hipi pokret, seksualnost… Bila je ne samo maštovita već i toliko hrabra da se usudila da pojam lepote proširi. Propagirala je neobičnost i različitost. Upravo to je Voug predstavljao; lepota je u nesavršenosti i standardi koji su vladali do tad bili su promenjeni.
Grejs Mirabl uvodi nove promene, kao i način pisanja kada je postala glavni urednik 1973. godine. Tada nastaje novi trend, na deset strana uvedeni su editorijali na kojima su prikazani najnoviji modeli svetskih brendova.Više nije bio samo površna zabava za bogate, već mentor koji oblikuje život svakog čoveka koji prati modu i trendove. Počinje da izlazi jedanput mesečno.
Ipak tek od 1988. godine postaje broj jedan u čitavom svetu. U tome je uspela današnja rukovodeća urednica Ana Vintor koja je donela sasvim novi stil. Svojim čvrstim stavom i velikim zahtevima uspela je da sačuva reputaciju časopisa i da ga proširi na mnogo širu publiku. Fokus postaje pristupačnija moda. Lepa žena je ona koja zna šta hoće i koja je uspešna u svom poslu. Voug predstavlja mnogo veće ideale, lepota više nije samo u njenom spoljašnjem izgledu već i u jakom duhu i čvrstom stavu.
Uticaj Vouga na modu i dan danas se nije promenio, čak šta postao je još uticajniji. Ni jedan stilista na svetu nema veći sud na nečiji stil odevanja od Ane Vintor. Svaki njen komentar smatra se zakonom broj jedan. Njena kritika je najvažnija. Zahvaljujući tome što su uvek prvi predstavnici novih trendova Voug je za mnoge sa punim pravom modna biblija.